مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بر لزوم همکاری ادارات متولی زمین و مسکن استان جهت سند دار کردن اراضی واملاک خود از ماه های آغازین سال تاکید نمود.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان رضا طالبی زاده در جلسه کارگروه تخصصی شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان که با حضور مدیران کل منابع طبیعی ، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان کرمان در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک این استان برگزار شد، با تاکید بر الزام قانونگذار در قانون کاداستر جهت همکاری ادارات متولی اراضی و املاک برای تثبیت املاک تحت مدیریت خود، بر اقدام سریع این ادارات جهت سند دار کردن اراضی و املاک خود تاکید نمود.

وی ادامه داد موکول کردن کار تثبیت اراضی دولتی به ماه های پایانی سال موجب تراکم کار و ایجاد مشکل در روند سند دار کردن این اراضی خواهد شد.

طالبی زاده درادامه از همکاری ادارات مختلف در سال گذشته جهت تثبیت اراضی دولتی تشکر و قدردانی نمود و گفت در سال 94 اقدامات خوبی در حوزه سند دار کردن اراضی ملی با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان، اراضی وقفی با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و اراضی روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان انجام گرفت و امیدواریم این روند در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که در شهرستان های مختلف در حین انجام کار بوجود می آید و لزوم ارائه راه حل کارشناسی برای این مشکلات ، ایجاد یک کمیته تخصصی فیمابین ادارات مرتبط و برگزاری جلسات منظم توسط این کمیته جهت حل و فصل مشکلات بوجود آمده را ضروری دانست.

در این جلسه مقرر گردید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان محدوده قانونی و مصوب کلیه روستاهای استان را در سیستم مختصات  utm جهت جانمایی در سیستم کاداستر در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک قرار دهد.

در این جلسه همچنین تصمیماتی درخصوص مزارع و پلاک های اصلی واقع در حاشیه شهرستان کرمان و سیرجان اتخاذ گردید.