مردم فقط موقع بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند — کانون کرمان

17آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی تاکید کرد: متاسفانه بحث پیشگیری در جامعه ما مورد غفلت واقع شده است و مردم فقط به هنگام بیماری به پزشکان مراجعه می‌کنند، از این رو سازمان جهاد دانشگاهی در حوزه پیشگیری و ارتقاء سلامت مردم پیشگام شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر جعفر محسنی در مراسم آغاز به کار کلینیک پیشگیری و ارتقاء سلامت سازمان جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: با توجه به تغییر سبک زندگی و افزایش بیماری‌های متابولیک مانند بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سرطان‌ها که در کشور ما نیز شیوع بالایی دارند، توجه به حوزه پیشگیری بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف مراکز درمانی سازمان جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های متعدد، گفت: به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان‌های شایع و ارتقاء سلامت شهروندان و هم استانی‌ها این نهاد مصمم شد بر روی سرطان‌های شایع به ویژه سرطان سینه که شایع‌ترین نوع سرطان در زنان است، متمرکز شود.

محسنی با تاکید بر امکانات تشخیصی بالا در مراکز درمانی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی ادامه داد: تشخیص‌ها در این مرکز پیشگیری با پروتکل‌های به روز همخوانی داشته و وجود دستگاه NGS در این مرکز و همکاری پزشکان و متخصصان نام آشنا از جمله ویژگی‌های خاص آن به شمار می‌آید.

بر اساس این گزارش، کلینیک پیشگیری و ارتقاء سلامت سازمان جهاد دانشگاهی استان روز شنبه با حضور مسئولان استانی در مرکز پزشکی سازمان جهاددانشگاهی استان واقع در سه راهی گلگشت تبریز افتتاح شد.


انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *