اپوزیسیون سودان نخست وزیر دوره انتقالی را معرفی کرد — کانون کرمان

15آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

گروه‌های آزادی و تغییر (اپوزیسیون) سودان امروز (پنج‌شنبه) عبدالله حمدوک را به عنوان نخست وزیر دوره انتقالی معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، گروه‌های آزادی و تغییر سودان ضمن اشاره به برگزاری نشست‌هایی در قاهره با دعوت دولت مصر اعلام کرد: عبدالله حمدوک به عنوان نخست وزیر مرحله انتقالی تعیین شد.

گروه‌های آزادی و تغییر سودان گزارش دادند، در نشستی که روزهای یکشنبه و دوشنبه گذشته در قاهره در چارچوب ایجاد بستری برای آغاز روند صلح و اجرای طرح دولت مصر برگزار شد، نمایندگانی از این گروه‌ها از جمله رهبران جبهه انقلابی سودان حضور داشتند.

گروه‌های یاد شده تاکید کردند، در این مذاکرات بر اهمیت برقراری صلح به عنوان اصلی برای اجرای سایر ماموریت‌های دوره انتقالی و لزوم تضمین سند آدیس آبابا در سند قانون اساسی تاکید و درباره شرایط داخلی گروه‌های آزادی و تغییر و چگونگی اجرای توافق‌های صلح آتی در توافق‌نامه نهایی گفت‌وگو شد.

همچنین طرف‌های شرکت کننده درباره ادامه گفت‌وگوها درباره مسائل صلح تا تحقق کامل و عادلانه آن و رسیدگی به ریشه‌های این بحران ملی به توافق نظر رسیدند.

این گروه‌ها همچنین بر تلاش مستمر و جدیت خود برای برقراری صلحی همه جانبه تاکید و اعلام کردند زمان‌های تعیین شده برای تشکیل هیئت‌های مرحله انتقالی هنوز تغییر نکرده‌اند و تشکیل دولت انتقالی به منزله گامی اساسی و شرطی لازم برای برقراری صلح است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *