درخواست پارلمان عراق برای تخلیه شهرها از مظاهر نظامی — کانون کرمان

13آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

معاون اول رئیس پارلمان عراق خواستار تشدید اقدامات لازم در خصوص خالی کردن شهرها از مظاهر نظامی، سلاح و اردوگاه‌ها شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، حسن کریم الکعبی، معاون اول رئیس پارلمان عراق از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور خواست تا اقدامات لازم در خصوص خالی کردن شهرهای این کشور از مظاهر نظامی را تشدید کند.

الکعبی بر لزوم آغاز عملیات تفتیش و بازرسی گسترده برای مصادره سلاح‌های موجود در شهرها و بازخواست تمامی کسانی که امنیت عراق و شهروندان این کشور را به بازی گرفته‌اند، تاکید کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وجود انبارهای سلاح در نزدیکی شهرهای پرجمعیت به یک عامل نگرانی همیشگی برای شهروندان تبدیل شده است و بر امنیت و سلامت غیرنظامیان تاثیر می‌گذارد و جان آنها را به خطر می‌اندازد.

معاون اول رئیس پارلمان عراق به انفجار تجهیزات نظامی اشاره کرد که در اردوگاه “صقر” وابسته به حشد شعبی در روز دوشنبه در جنوب بغداد رخ داد و منجر شد تا برخی از منازل و غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق آسیب ببینند.

در روز گذشته انفجاری در داخل پادگان “صقر” در منطقه “ابو دشیر” واقع در جنوب بغداد رخ داد که در آن چهار مقر تیپ‌های وابسته به حشد شعبی از جمله سازمان بدر، جند الامام و گردان‌های سید الشهدا قرار دارد.

پیشتر دفتر فرماندهی عملیات بغداد از کشته شدن یک تن و زخمی شدن ۲۹ تن دیگر در انفجار انبار مهمات در جنوب بغداد خبر داد و اعلام کرد که حریق ناشی از وقوع این انفجار به طور کامل مهار شده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *