صادرات محصولات کشاورزی پیشوا به کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس — کانون کرمان

10آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

‌فرماندار پیشوا گفت: در حال حاضر محصولات صیفی و گلخانه ای شهرستان پیشوا به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

‌به گزارش ایسنا، حسین عباسی در حاشیه بازدید از گلخانه های پرورش گل زینتی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان کرد: ۶۵۰ بهره بردار کشت گلخانه ای در پیشوا سالانه ۳۹۰ هزار تن محصولات گلخانه ای تولید می کنند.

 وی با بیان اینکه محصولات صیفی و گلخانه ای شهرستان پیشوا به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس صادر می گردد، افزود: گلخانه داران به تولید گل های زینتی با توجه به ریسک پذیری بیشتری که دارد، کمتر ورود کرده و در حال حاضر سالانه حدود دو میلیون شاخه گل از شهرستان پیشوا به دیگر کشورها صادر می شود.
 
فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به اعطای تسهیلات با نرخ سود ۹ درصدی دولت به گلخانه داران، گفت: قرار است با استفاده از همین تسهیلات، ۲۰ هکتار به سطح زیر کشت واحد تولید گل های زینتی اضافه شود که بی شک در اقتصاد منطقه تاثیرگذار بوده و موجب تشویق سایر گلخانه داران خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: عمده مشکل کشاورزان پیشوا در مباحث اعتباری و مالی است و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به این بخش می تواند انگیزه فزاینده ای برای فعالان حوزه کشاورزی به ویژه گلخانه داران ایجاد نماید.
 
عباسی افزود: در شهرستان پیشوا مشوق های مختلفی چه در بحث تسهیلات دولتی و چه در بخش همکاری های محلی و درون شهرستان انجام می گیرد و تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا موانع را از سر راه سرمایه گذار برداشته و زمینه رونق اشتغال و تولید را در منطقه فراهم نماییم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *