شیرینی کالای احتکار شده در کام محتکر تلخ شد — کانون کرمان

10آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: بیش از 20 تن خرما از یک منزل مسکونی کشف شد.

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، از کشف خرمای احتکار شده در یکی از محلات شهر زنجان، خبر داد و اظهار کرد: بیش از 20 تن انواع خرمای ایرانی که به صورت غیرقانونی در یکی از محلات شهر زنجان کشف و ضبط شد که این کشفیات بر اساس گزارش‌های مردمی بوده است.

این مسئول ادامه داد: پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر احتکار کالا در یک واحد منزل مسکونی، بازرسان مربوطه بلافاصله به محل اعزام شده و کالای احتکار شده در محل توقیف و پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی ارسال شد و بر اساس گزارش انجام ‌شده احتکاری بودن کالاها محرز شد.

وی افزود: بر اساس رای صادره متهم این پرونده علاوه ‌بر پرداخت جریمه نقدی به مبلغ یک میلیارد و 740 میلیون ریال به حساب دولت به عرضه کالا به نرخ مصوب دولتی با حضور بازرسان، محکوم شد.

ممیزی با اشاره به پرونده‌های احتکاری، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 48 پرونده احتکار کالا در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که شامل کالاهایی از قبیل برنج، روغن مایع، روغن جامد، روغن خودرو، قطعات خودرو، آرد شیرینی‌پزی و سایر کالاهای اساسی و … را شامل می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: عاملان احتکار کالاها نیز علاوه‌ بر عرضه کالای اساسی به قیمت مصوب دولتی، ملزم به پرداخت 14 میلیارد و 100 میلیون ریال به صندوق دولتی محکوم شدند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *