اگر شهرک شکوهیه قم آتش بگیرد… — کانون کرمان

10آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: مشکلات ایمنی و خطر آتش سوزی در شهرک صنعتی شکوهیه قم جدی و کمبود تجهیزات آتش نشانی در منطقه نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محسن بهشتی ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد: در حال حاضر در شهرک های صنعتی قم، ضوابط ایمنی مورد توجه نیست و این امر خطرات زیادی را به دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم افزود: در این شهرک صنعتی که سرمایه های اقتصادی فراوانی موجود است متاسفانه تجیهزات و ماشین آلات کافی مستقر نشده و به موقع نمی‌توان حریق را اطفاء کرد.

بهشتی بیان کرد: فاصله میان مرکز شهر و شهرک صنعتی شکوهیه زیاد است و تا رسیدن خودرو و تجهیزات ممکن است خسارات زیادی به کارخانجات وارد شود،در این باره برای حمایت از تولید و ظرفیت های اشتغال زایی در شکوهیه لازم است به وضعیت ایمنی منطقه توجه شود.

در ادامه حسن آقاجانی رئیس اتحادیه صادرکنندگان قم درباره اتخاذ تدابیر لازم در مواجهه با آتش سوزی گفت: شهرک های صنعتی در قم، ایمنی لازم را ندارد و هر روز با خطر آتش سوزی مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: واحدهای شیمیایی زیادی در این شهرک های صنعتی مستقر هستند که خطر آتش سوزی دارد و باید به ایمنی منطقه و استقرار ایستگاههای آتش نشانی در شهرک های صنعتی توجه شود.

سرمست، استاندار قم نیز درباره فعالیت برخی از واحدهای شیمیایی و احتمال آتش سوزی در شهرک های صنعتی متذکر شد: لازم است با مدیریت جامع بحران، الزامات لازم را در جهت جلوگیری از آتش سوزی در این واحدها تحقق بخشید و از بحران های جدی جلوگیری کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *