والیبال انتخابی المپیک/ ایران صفر – کوبا ۱ — کانون کرمان

9آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از مرحله اول انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به مصاف تیم ملی کوبا رفته است.

به گزارش ایسنا، ساعت ۱۷:۳۰ عصر امروز (جمعه) ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۸، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در روسیه، به مصاف تیم ملی کوبا رفت.

تیم ملی ایران این بازی را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، محمد موسوی، پوریا فیاضی، امیر غفور، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) آغاز کرد و تیم ملی کوبا نیز با ترکیب هرناندز، هررا، رودریگوئز، آردوندو، آلونسو، کاسترو و آلوارز (لیبرو) به مصاف ایران رفت.

ست اول: ۲۳ – ۲۵ کوبا

امتیاز اول بازی را تیم ملی کوبا کسب کرد، اما ایران توانست بازی را ۳ – ۳ به تساوی بکشاند. در ادامه این کوبا بود که با آبشار رودریگز ۵ – ۳ از ایران پیش افتاد. با سرویس ادواردو کوبا ۷ – ۴ پیشی گرفت. با عملکرد خوبی عبادی‌پور در زدن آبشار، فاصله به دو امتیاز کاهش یافت، اما این کوبا بود که با آبشار یانت ۸ – ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین باز هم این کوبا بود که عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و پس از یک رالی ۱۸ ثانیه‌ای ۱۱ – ۷ پیشی گرفت تا کولاکوویچ برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. با شروع مجدد بازی ایران عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و با کسب سه امتیاز متوالی فاصله را به یک امتیاز کاهش داد تا کوبایی‌ها در امتیاز ۱۳ – ۱۲ تقاضای وقت استراحت کنند. با شروع مجدد بازی ایران با سرویس فیاضی در امتیاز ۱۳ بازی را به تساوی کشاند. با درخشش علی شفیعی در حمله و دفاع ایران دو امتیاز متوالی را کسب کرد و ۱۶ – ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را ازآن خود کرد.

با شروع مجدد بازی روی اشتباه معروف و سرویس یانت، کوبا دو امتیاز متوالی را کسب و ۱۷ – ۱۶ پیش افتاد.  در حالی که بازی ۱۷ – ۱۶ به سود کوبا جریان داشت، مصدومیت آلونسو دفاع وسط این تیم از ناحیه مچ پای راست، برای دقایقی بازی را در ست اول متوقف کرد. 

با ادامه سرویس‌های خوب یانت کوبا فاصله را به دو امتیاز افزایش داد تا کولاکوویچ در امتیاز ۱۸ – ۱۶ تقاضای وقت استراحت کند. با آبشار غفور و دفاع موسوی، ایران در امتیاز ۲۰ بازی را به تساوی کشاند، اما باز هم این کوبا بود که با کسب دو امتیاز متوالی ۲۲ – ۲۰ پیش افتاد. در ادامه هم کوبایی‌ها با حفظ اختلاف دو امتیازی، ۲۵ – ۲۳ ست نخست بازی را با برتری پشت سر گذاشتند.

ادامه دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *