مسئولان با هنجارشکنان در سواحل دریاچه ارومیه برخورد کنند — کانون کرمان

9آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز 18 مرداد همزمان با تهران در تمام استان‌های کشور برگزار شد.

هر خانه هرمزگانی باید به یک کارخانه تبدیل شود

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه باید صنایع‌دستی را به روستاها ببریم و چرخ اقتصاد روستاها را متحول کنیم، اضافه کرد: باید به‌جایی برسیم که هر خانه هرمزگانی را به یک کارخانه تبدیل کنیم تا چرخ اقتصاد استان از طریق همین خانواده‌ها بچرخد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: اگر شایعات در جامعه‌ای رواج کند، آن جامعه آرامش به خود نخواهد دید و افراد جامعه پرتلاطم و در مشکلات زیادی گرفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اخبار و اطلاعاتی که به دست شما می‌رسد تا صحت‌وسقم آن را مطلع نشوید، به آن اعتنا نکنید، اظهار کرد: در فضای مجازی زمینه و بستر مناسبی برای رواج شایعات وجود دارد که نیاز به مراقبت ویژه دارد.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه در برابر شایعات وظایف سنگینی داریم، اضافه کرد: باید با همت همگانی در مقابل شایعات ایستادگی کنیم و مانع از زیان‌های آن شویم.

عبادی‌زاده با اشاره به 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک، تصریح کرد: در کشورمان صنایع کوچک همواره جایگاه والایی داشته و امروز بهترین صنایع در دنیا محصول هنر و دستان ایرانی است.

وی با بیان اینکه در گذشته بخشی از اقتصاد استان هرمزگان همین صنایع کوچک از جمله دستی و خانگی بود، اظهار کرد: هر خانه‌ای به کارخانه‌ای کوچک تبدیل‌شده بود و تمامی اعضای خانواده در این امر اقتصادی شریک و سهیم بودند.

عبادی زاده با اشاره به اینکه متأسفانه جامعه هرمزگان امروز از هنر اصیلش، خود را محروم کرده است، افزود: چرا باید صنایع‌دستی که روزگاری برند هرمزگان بوده دیگر تولید نشود و با معضل اشتغال مواجه شویم.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه گزارشی از وضعیت شهرستان بشاگرد داده شد که در آنجا با مهارت‌آموزی زنان، صنعت فرش‌بافی به‌صورت وسیعی در منطقه گافر در حال ترویج است، به بنده داده شد که سبب حیرتم شد، تصریح کرد: نیازمند مکانی دائمی برای نمایش صنایع‌دستی هرمزگان هستیم تا دستگاه‌های اجرایی و مردم از صنایع‌دستی تولیدی هرمزگانی‌ها خرید کنند و چرخ اقتصادی استان و خانواده‌های هرمزگانی بچرخد و اقتصاد استان پویا شود.

وی ادامه داد: حمایت جدی از این صنعت می‌تواند نگرانی جامعه از نبود شغل را برطرف کند، خاطرنشان کرد: باید مسئولان آموزشی پای‌کار بیایند و هزینه‌های آموزش را پایین بیاورند و نگاه خود را از کوتاه‌مدت به بلندمدت تغییر دهیم.

عبادی زاده با اشاره به اینکه باید صنایع‌دستی را به روستاها ببریم و چرخ اقتصاد روستاها را متحول کنیم، اضافه کرد: باید به‌جایی برسیم که هر خانه هرمزگانی را به یک کارخانه تبدیل کنیم تا چرخ اقتصاد استان از طریق همین خانواده‌ها بچرخد.

مسئولان با هنجارشکنان در سواحل دریاچه ارومیه برخورد کنند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه بااشاره به اهمیت رعایت عفت و حیا در جامعه باتاکید بر اینکه باید در محیطهای تفریحی نیز عفت و حیا رعایت شود افزود: برخی در سواحل دریاچه ارومیه شئونات اسلامی و عفت را رعایت نمیکنند لذا لازم است و مسئولان با افرادی که حریم ها را می شکنند برخورد کنند.

امام جمعه ارومیه بااشاره به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی در سال ۵۹ به فرمان امام خمینی (ره) تصریح کرد: این نهاد انقلابی یک نهاد بااهمیتی است که تاکنون در حوزه های مختلف به دستاوردهای عظیمی در راستای توسعه کشور دست یافته است.

وی بااشاره به سالروز شهادت محمود صارمی در افعانستان و روز خبرنگار ضمن تبریک این روز مقوله خبر و خبرنگاری را بسیار بااهمیت توصیف کرد و افزود: خبر و خبررسانی رکن و رکین جامعه بوده و چنانچه خبرنگار و رسانه متعهد و اخلاق مدارانه واقعیات را درست منعکس کنند جامعه به امنیت می رسد.

حجت الاسلام قریشی بااشاره به ضرورت امید افرینی در جامعه اطهار کرد: انتشار اخبار توام با تعهد و امید بخش جامعه را از تشویش دور کرده و سبب رشد جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی باتاکید براینکه مسئولان باید مشکلات این قشر را حل کنند ادامه داد: خبرنگاران خدمت بزرگی به جامعه میکنند و باقلم خود میتوانند جلوی فساد و ظلم را گرفته و به عنوان واسط بین مسئولان و مردم مشکلات موجود را حل کنند.

مقاومت؛ یک فرهنگ قرآنی و عامل تحرک و جوشش است/تحریم ظریف مذبوحانه بود

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مفهوم واژه مقاومت در قرآن کریم عنوان کرد: مقاومت در قرآن کریم فراتر از یک واژه یا یک اصطلاح است و منحصر به رویارویی در میدان جنگ نیست و هر نوع ایستادگی در برابر عوامل برهم زننده  نظم را شامل می شود. 

وی با بیان اینکه مقاومت، تحرک و جوشش در خود دارد، ادامه داد: مقاومت یک فرهنگ است که در قرآن کریم از آن با عناوینی چون استقامت، صبر و ثبات قدم یاد شده است. 

آیت الله سعیدی افزود: انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون با غلبه بر توطئه های دشمن با عزت و اقتدار رو به جلو در حرکت بوده و هست و در این مدت هرچند فشارها بیشتر شده، قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز افزایش پیدا کرده است. 

امام جمعه قم اظهار کرد: آمریکایی‌ها فکر کردند می توانند در قالب برجام هسته‌ای ایران را در موضع تسلیم قرار دهند ولی مقام معظم رهبری با درایت خود نقشه ی آمریکایی ها را نقش بر آب کرد. در گام بعد آمریکایی ها با خروج از برجام، راهبرد تشدید تحریم ها را در پیش گرفتند و همزمان با خروج آمریکا از برجام، برای نگه داشتن ایران در این توافق و گرفتن امتیازات بیشتر در قبال کمک ناچیز مالی اروپایی ها را مأمور کردند و به موازات به دنبال مذاکره نیز بودند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: در این زمان بود که مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را اکیداً ممنوع اعلام کردند؛ سپس آمریکا با از دست دادن امید خود برای مذاکره دست به کار مذبوحانه ای زده و وزیر امور خارجه ما را تحریم کردند. 

وی تصریح کرد: امیدواریم در داخل دلخوش به اروپایی های مکار نباشند؛ چرا که آنها در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران با آمریکا وحدت نظر دارند. پیام ما نمازگزاران قم این است که از ابتدا هرچه به دست آورده ایم در پرتو مقاومت بوده و تا آخر به مقاومت خود ادامه خواهیم داد. 

ادامه دارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *