دادگاه اکوادور مجدداً برای رافائل کوره‌آ حکم بازداشت صادر کرد — کانون کرمان

9آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

دادگاهی در اکوادور مجدداٌ حکم به بازداشت رافائل کوره‌آ رئیس جمهور سابق این کشور به منظور محاکمه او به اتهام فساد داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، دادگاه عدالت ملی اکوادور اعلام کرد:، حکم به قرار دادن رافائل کوره‌آ رئیس جمهور سابق این کشور در وضعیت بازداشت پیش از محاکمه داده است. به موجب حکم این دادگاه که در یک بیانیه اعلام شده از سوی دادستانی اکوادور انتشار یافت، کوره‌آ که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ رئیس جمهور این کشور بوده به اتهام فساد محاکمه می‌شود. در بیانیه دادستان کل اکوادور آمده است: دنیلا کاماچو، قاضی دادگاه عدالت ملی، با درخواست‌های دفتر دادستانی موافقت کرده و حکم بازداشت پیش از محاکمه کوره‌آ را صادر کرد.

در عین حال طبق این بیانیه، چند مقام عالی‌رتبه سابق دیگر از جمله خورخه گلاس، معاون رئیس جمهور سابق نیز در لیست بازداشت قرار دارند. طبق اعلام دادستانی اکوادور کوره‌آ متهم به دست داشتن در یک پرونده فساد مالی و ارتشاء مربوط به بزرگترین حزب سیاسی اکوادور موسوم به ائتلاف PAIS است که خودش پایه‌گذار آن بوده است.

دفتر دادستانی اکوادور گفته کوره‌آ از همکاری با تحقیقات سرباز می‌زند. در عین حال خود کوره‌آ در اظهاراتی گفت: هدف از مطرح شدن این پرونده قضایی علیه او جلوگیری از نامزدی مجددش در انتخابات آتی بوده است.

رافائل کوره‌آ در حال حاضر در خارج از اکوادور به سر می‌برد و رسانه‌ها پیشتر گزارش کردند که او در سال ۲۰۱۸ درخواست پناهندگی به بلژیک داده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *