جهاد دانشگاهی امروز میزبان داوطلبان آزمون استخدامی آتش‌نشانی کشور شد — کانون کرمان

9آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های کشور صبح امروز جمعه‌ (18 مردادماه) توسط جهاد دانشگاهی برگزار شد و داوطلبان در تمامی استان‌های کشور به رقابت در این آزمون پرداختند.

به گزارش ایسنا و به گفته حمید عرب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی، در این آزمون استخدامی در مجموع در سطح کشور 106 و 387 نفر ثبت نام کرده‌اند که در نهایت 3781 نفر به استخدام سازمان آتش نشانی در خواهند آمد.

در حاشیه برگزاری این آزمون، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به همراه جمعی از مسولان استانی، از برگزاری آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی در خراسان رضوی بازدید کرد. این آزمون با بیش از 13 هزار داوطلب از استان خراسان رضوی با همکاری استانداری  و سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد.

برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی با 1718 داوطلب در چهارمحال و بختیاری

رئیس مرکز آزمون جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی استان توسط جهاد دانشگاهی صبح امروز همزمان با سراسر کشور خبر داد.

سیروس رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: این آزمون در دو حوزه امتحانی شهرکرد و بروجن در حال برگزاری است.

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری افزود: این آزمون با حضور 1718 داوطلب در حال برگزاری است که به تفکیک حوزه، 1159 داوطلب در حوزه امتحانی شهرکرد و 559 داوطلب در بروجن در این آزمون حضور دارند.

وی با اشاره به پذیرش نهایی 35 نفر در این آزمون، گفت: این افراد در سه رسته آتش‌نشان، کاردان آتش‌نشان و راننده پذیرفته و به صورت استخدام پیمانی مشغول به کار خواهند شد.

رضایی  خاطرنشان کرد: داوطلبان در مدت ۱۸۰ دقیقه به ۱۰۵ سؤال عمومی و ۶۰ سؤال اختصاصی در قالب 11 ماده درسی، یعنی ۷ درس عمومی و ۴ درس اختصاصی، پاسخ خواهند داد.

رقابت 1272 نفر در آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی استان سمنان

مدیر اجرایی مرکز آزمون جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: آزمون استخدامی پیمانی مشاغل عملیاتی آتش نشانی در استان سمنان با شرکت 1272 نفر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی منصفی راد در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این آزمون از صبح امروز 18 مردادماه، همزما با سراسر کشور در دو حوزه امتحانی سمنان و شاهرود برگزار شد و 1272 نفر در این آزمون به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: در این آزمون تعداد 684 نفر شامل 549 نفر از سمنان، 83 نفر از گرمسار، 12 نفر از آرادان، 32 نفر از مهدیشهر و 8 نفر از سرخه در حوزه امتحانی سمنان و 588 نفر شامل 470 نفر از شاهرود، 116 نفر از دامغان و 2 نفر از میامی نیز در حوزه امتحانی شاهرود به رقابت پرداختند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: از کل تعداد 1272 نفر شرکت کننده، یک نفر خانم و بقیه مرد بودند، که این خانم در حوزه امتحانی شهرستان شاهرود در آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی به رقابت پرداخت.

منصفی راد با اشاره به رشته‌های آزمون و شرایط آن گفت: این آزمون استخدامی در چهار رشته کاردانی و کارشناسی آتش‌نشانی و راننده خودروهای سنگین برگزار ‌شد، آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می‌شود. ضمن اینکه سوولات آزمون در دو بخش تخصصی و عمومی پیش‌بینی شده که سهمیه تخصصی 60 درصد و سهمیه دروس عمومی 40 درصد است .

وی خاطرنشان کرد: شرایط پذیرش متقاضیان برای شرکت در این آزمون دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس در رشته‌های تحصیلی آتش‌نشانی، آتش‌نشانی محیط زیست، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات و کامپیوتر و … همچنین داشتن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین بوده است.

مدیر اجرایی مرکز آزمون جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به اینکه در مجموع 50 نفر در آتش نشانی استان سمنان جذب خواهند شد، اظهار کرد: در مجموع 27 راننده وسائط نقلیه سنگین، 17 آتش‌نشان و 6 نیروی دیگر در این آزمون جذب می‌شوند، در مرحله اول 5 برابر ظرفیت استخدامی، پذیرفته خواهند شد، آزمون عملی نیز بعد از آزمون علمی برگزار خواهد شد.

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی در استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: جهاددانشگاهی همیشه در انجام وظایفی که به این نهاد علمی، آموزشی و پژوهشی محول می شود، عملکرد مثبت و خوبی از خود نشان میدهد.

وی افزود: به اتفاق جمعی از مدیران ستادی حوزه استانداری سمنان و مسوولین محترم جهاددانشگاهی از روند اجرای برگزاری آزمون بازدید انجام شد، خوشبختانه جهاددانشگاهی نشان داده است که در برگزاری آزمون ها نیز به مانند دیگر وظایفی که به آنها واگذار شده کاملاً پای کار هستند و استاندارد های لازم را در برگزاری آزمون رعایت میکنند و عملکرد مثبت و خوبی دارند .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری سمنان اظهار کرد: هم فضای کاملاً خوب و مناسبی انتخاب شده بود و هم شرکت کنندگان از روند برگزاری آزمون رضایت کاملی داشتند.

خجسته پور همچنین گفت: از عزیزان جهاددانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی و هم دفتر امور شهری استانداری سمنان که در کنار هم تلاش کردند تا این آزمون به نحو شایسته ای و با رعایت تمام استانداردهای لازم برگزار شود، تشکر می کنم.

گفتنی است آزمون استخدامی پیمانی مشاغل عملیاتی آتش نشانی از صبح امروز و همزمان با سراسر کشور با شرکت 1272 نفر در استان سمنان برگزار شد.

رقابت بیش از 6 هزار داوطلب در آزمون استخدامی آتش‌نشانی خوزستان

آزمون استخدامی آتش‌نشانی‌ شهرداری‌های استان خوزستان همزمان با کل کشور امروز به میزبانی جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اعلام این خبر گفت: آزمون استخدامی آتش‌نشانی‌ شهرداری‌های کل کشور امروز به صورت همزمان در استان‌های کشور برگزار شد و در استان خوزستان نیز 6 هزار و 333 داوطلب استخدام در آتش‌نشانی، برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کردند.

وی افزود: در استان خوزستان آزمون در دو شهر اهواز و دزفول برگزار شد؛ به این ترتیب که از مجموع شرکت‌کنندگان، 983 نفر در حوزه آزمون دزفول و 5 هزار و 350 داوطلب در حوزه‌های آزمون اهواز حضور یافتند. در اهواز نیز با توجه به تعداد بالای شرکت‌کنندگان، دو حوزه شامل مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان و مجتمع فنی و حرفه‌ای شهید چمران برای برگزاری آزمون در نظر گرفته شدند.

علوی با اشاره به تجربه جهاد دانشگاهی خوزستان در برگزاری آزمون، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در چندین سال اخیر آزمون‌های متعدد از جمله آزمون‌های دانشگاهی و استخدامی را برگزار کرده است و بارها نیز به عنوان مرکز آزمون برتر انتخاب شده است، به همین دلیل تیم اجرایی آزمون در این مجموعه تجربه خوبی در برگزاری دارند و به همین دلیل همه هماهنگی‌های لازم برای برگزاری منظم و دقیق آزمون استخدامی آتش‌نشانی از چند ماه قبل پیش‌بینی شده است.

برگزاری آزمون استخدامی آتش‎نشانی توسط جهاددانشگاهی همدان

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آتش نشانی استان همدان همزمان با سراسر کشور گفت: آزمون امروز در دو حوزه همدان و ملایر در یک فضای خوب و منظم برگزار شد و جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی منظمی داشت و آزمون بدون نقص و در فضایی امن و آرام برگزار شد.

سیدحسین جعفری در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشکر از جهاددانشگاهی و دانشگاه پیام نور همدان ادامه داد: این آزمون توسط جهاددانشگاهی در دو حوزه همدان و ملایر با شرکت 2426 داوطلب برگزار شد که در حوزه همدان 1715 نفر و در حوزه ملایر 711 نفر در آزمون شرکت کردند.

وی با بیان اینکه 45 نفر از طریق این آزمون جذب سازمان آتش نشانی استان خواهند شد، تصریح کرد: براساس نیازسنجی دفتر امور شهری استانداری از شهرداری های استان و اعلام نیاز شهرداری ها 45 نفر از طریق این آزمون جذب خواهند شد.

جعفری با بیان اینکه بعد از برگزاری آزمون نتایج به صورت سراسری اعلام می شود، افزود: براساس قولی که حهاددانشگاهی داده، نتایج آزمون کتبی سه برابر ظرفیت تا پایان مرداد اعلام و بعد از آن آزمون عملی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم یک مرکز تخصصی و خوب را برای برگزاری آزمون عمی انتخاب کنیم که در حال حاضر سازمان آتش نشانی همدان به عنوان مجری آزمون عملی مدنظر است چرا که این سازمان تشکلات خوب و منظمی دارد و آزمون عملی مطابق استانداردهای جهانی و دستورالعمل وزارت کشور برگزار خواهد شد و تا پایان شهریور نتایج آزمون عملی اعلام می شود.

گفتنی است؛ آزمون استخدامی آتش نشانی از 8 تا 12 امروز-جمعه 18 مرداد- توسط جهاددانشگاهی و همزمان با سراسر کشور در استان همدان در دو حوزه همدان و ملایر برگزار شد و در طول برگزاری مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، رئیس جهاددانشگاهی همدان و مدیرعامل سازمان آتش نشانی از نحوه برگزاری آزمون بازدید کردند.

برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی با حضور ۱۲۳۳ داوطلب در استان بوشهر

آزمون استخدامی آتش‌نشانی شهرداری های استان بوشهر روز جاری همزمان با سراسر کشور و به میزبانی جهاد دانشگاهی بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مدیر اجرایی این آزمون با اعلام این خبر گفت: آزمون استخدامی آتش‌نشانی شهرداری های کل کشور امروز به صورت همزمان در استان‌های کشور برگزار شد و از یک هزار و ۴۹۶ داوطلب ثبت نامی، تعداد یک هزار و ۲۳۳ داوطلب در آزمون حضور یافتند.

عارفه سلیمی افزود: در استان بوشهر آزمون استخدامی در شهر عالیشهر و در دانشکده فنی و مهندسی، سالن شهید چمران و شهید بهشتی برگزار شد.

وی اظهار کرد: به این ترتیب که از مجموع شرکت‌کنندگان، ۳۷۹ نفر در سالن شهید بهشتی و ۳۶۲ داوطلب در سالن شهید چمران و ۴۹۲ نفر نیز دانشکده فنی و مهندسی به رقابت پرداختند.

مدیر اجرایی آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی با اشاره به تجربه جهاد دانشگاهی بوشهر در برگزاری آزمون ها، بیان کرد: جهاد دانشگاهی در چند سال اخیر آزمون‌های متعددی را از جمله آزمون‌ استخدامی دستگاه های اجرایی در اسفند ۹۷ را برگزار کرده است. تیم اجرایی آزمون در مجموعه جهاددانشگاهی تجربه خوبی در برگزاری آزمون دارند و به همین دلیل تمامی هماهنگی های لازم برای برگزاری منظم و دقیق آزمون استخدامی آتش‌نشانی از چند ماه قبل پیش‌بینی شده است.

آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی با رقابت ۱۶۰۱ نفر در خراسان شمالی برگزار شد

آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی با رقابت ۱۶۰۱ نفر همزمان با سراسر کشور در استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حمید عرب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی، روز جمعه، ۱۸ مردادماه ۹۸ در حاشیه برگزاری این آزمون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این استان برگزیدگان در رشته شغل های “آتش نشان” و “راننده وسایل نقلیه تندرو سنگین” استخدام خواهند شد. 

وی افزود: در مجموع تعداد 55 نفر به صورت استخدام پیمانی جذب سازمان آتش‌نشانی شهرداری‌های استان خراسان شمالی خواهند شد. 

عرب گفت: این آزمون از سوی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، و توسط جهاددانشگاهی برگزار شده است.

وی اظهار کرد: آزمون استخدامی آتش نشانی در سه حوزه امتحانی در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.

آزمون استخدامی آتش‌نشانی در جهاددانشگاهی یزد برگزار شد

آزمون مشاغل آتش نشانی در استان یزد با حضور 1442 داطلب صبح امروز جمعه هیجدهم مردادماه در جهاددانشگاهی یزد برگزار ‌شد.

به گزارش ایسنا، درب ورودی مرکز آزمون در سازمان جهاددانشگاهی یزد از ساعت 7 صبح به روی دواطلبان گشوده شد و آزمون از ساعت 9 صبح و به مدت 180دقیقه برگزار شد.

سوالات آزمون در دو بخش عمومی و تخصصی طراحی شده بود که در بخش عمومی 105 سوال و در بخش تخصصی 60 سوال در اختیار داوطلب قرار گرفت.

از همان ساعات اولیه آزمون ناظران وزارت کشور و استانداری یزد در محل آزمون حضور داشتند و بر روند فرآیند آزمون نظارت کردند.

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد با اشاره به برگزاری منظم آزمون استخدامی آتش‌نشانی در جهاددانشگاهی یزد، اظهار کرد: نتایج بخش علمی این آزمون استخدامی تا یک ماه آینده اعلام خواهد شد.

«امیر شاکری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی در یزد، گفت: موضوع خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرها برعهده شهرداری‌هاست لذا وزارت کشور برای پشتیبانی و ارتقاء این بخش به ویژه در حوزه نیروی انسانی مجوزی صادر کرد تا شهرداری‌ها بتوانند نیروهای انسانی مورد نیاز خود در این بخش را از طریق آزمون استخدامی تامین کنند.   

وی افزود: در همین راستا همزمان با سراسر کشور، آزمون علمی این مهم توسط جهاددانشگاهی با حضور 14442 نفر برگزار شد  و پس از اعلام نتایج نیز تا سه برابر ظرفیت استخدامی، برگزیدگان در آزمون عملی شرکت می‌کنند تا در نهایت 120 نفر تصدی پست‌های آتش‌نشانی در 15 شهر استان برای برعهده می‌گیرند.

به گفته این مسئول، بنا به توافق صورت گرفته با جهاددانشگاهی نتایج آزمون علمی پس از یک ماه منتشر و بلافاصله برگزیدگان مراحل آزمون علمی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به نظم برگزاری آزمون در یزد، اظهار کرد: از ساعات اولیه ناظران استانداری و وزارت کشور در محل آزمون حضور داشتند و خوشبختانه همکاران جهاددانشگاهی یزد با تلاش و همتی که داشتند و جلسات متعددی در امور شهری استانداری در این باره برگزار شد، شاهد برگزاری منظم آزمون بدون هیچ گونه مشکل و خللی بودیم.

ادامه دارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *