نیاز داریم از مسیرهای تخصصی‌تر به موضوعات فرهنگ و رسانه رسیدگی کنیم — کانون کرمان

6آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما حتما نیاز داریم که از مسیرهای تخصصی‌تر به موضوعات فرهنگ و رسانه رسیدگی کنیم که در این رابطه ساختار شورای حل اختلاف به لحاظ قانونی شکل گرفته است.

به گزارش ایسنا، سید عباس صالحی طی سخنانی در مراسم افتتاح مجتمع شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ، هنر و رسانه، گفت: مراودات میان این وزارتخانه با قوه قضاییه که در دوره جدید ریاست قوه قضاییه، تاثیرگذاری‌های زیادی داشته است. یک بخش از این تاثیرگذاری‌ها مربوط به ساختار سازی برای روان‌تر کردن، سالم‌تر کردن و صریح‌تر کردن مناسبات اهالی فرهنگ و رسانه و هنر با دستگاه قضایی است.

وی افزود: با افتتاح این مجتمع ویژه، گام اول با تدبیر و درایت قوه قضاییه به ثمر نشسته است و این رویکرد را رئیس قوه قضاییه در جلسه‌ای که با اهالی رسانه داشت مورد تاکید قرار داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با توجه به تنوع زیرشاخه‌های حوزه فرهنگ باید این شغل و مسائل درونی آن در بحث‌های مربوط به حوزه اختلافات کالبد شکافی شود، حوزه فرهنگ و رسانه تخصصی شده است.

صالحی گفت: ما حتما نیاز داریم که از مسیرهای تخصصی‌تر به موضوعات فرهنگ و رسانه رسیدگی کنیم که در این رابطه ساختار شورای حل اختلاف به لحاظ قانونی شکل گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ایده مجتمع ویژه شورای حل اختلاف فرهنگ و ر سانه از چند ماه قبل شکل گرفت و با سخنگوی قوه قضاییه در این رابطه صحبت شد که وی با حسن نظر و حسن تدبیر این بحث را پیش برد و درآستانه روز خبرنگار این اتفاق که لازم بود بیفتد رخ داد و زیرساخت‌ها شکل گرفت و اصحاب رسانه، چون احساس می‌کنند مجموعه، مجموعه خودشان است شأن و منزلتشان نیز حفظ خواهد شد.

صالحی اظهار کرد: یکی از فواید مجتمع ویژه فرهنگ و رسانه و هنر این است که این مجتمع قدرت دسترسی به مسائل پیشگیرانه را می‌دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: بسیاری از اختلافات در نتیجه عدم تعامل و گفتگو و سوء تفاهم است، خوشبخانه ارتباط خوبی با قوه قضاییه داشتیم و این ارتباط رو به گسترش است و باید به طرف این برویم که کارهای پیش کارشناسی قضایی را در فضای فرهنگ و رسانه جلو ببریم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *