نشست خبری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز برگزار شد — کانون کرمان

6آگوست - توسط قاسمی - 0 - در اخبار

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از رسانه‌ها خواست که انجمن حمایت زندانیان را به افکار عمومی بشناسانند.

به گزارش ایسنا، جبار باقری در نشست خبری امروز با خبرنگاران، گفت:  پایگاه اصلی انجمن حمایت،  کمک‌های مردمی است. در کنار تامین معاش و هدایای نقدی، امسال اولویت ما  آموزش همگانی خانواده زندانیان است.

وی افزود: ما کلاس آموزشی برای خانواده زندانیان می گذاریم و  محلی را با کمک شهرداری‌ها و سمن‌ها و … تهیه کرده و از اساتید صاحب نام استفاده کرده و خانواده‌ها را دعوت می‌کنیم و در حوزه‌های مختلف آموزش می‌بینند. خانواده‌ها خواهان تکرار اینگونه کلاس ها هستند و در انتهای کار مستمری شان را هم دریافت می‌کنند.

باقری از رسانه‌ها خواست تا  انجمن حمایت زندانیان را بیشتر به جامعه بشناسانند و گفت: در این صورت افکار عمومی می دانند که این انجمن چه کاره است. ما مسئول درمان و اشتغال و درمان و…  خانواده زندانیان هستیم و نیاز به افراد صاحب نظر داریم تا به ما کمک کنند.

وی  افزود: اگر کسی امروز دستگیر می‌شود به این نیت است که جامعه سالمی داشته باشیم.

باقری از انعقاد تفاهم نامه‌ای  با سازمان فنی حرفه‌ای  خبر داد و گفت: طبق این تفاهم نامه تعداد ۱۶ نفر از بانوان دوره آشپزی دیده‌اند.  تفاهم نامه دیگری با شهرداری‌های مناطق مختلف منعقد کردیم و با توجه به وجود  ۳۵۴ سرای محله در سراسر کشور،  مقوله تهران گردی و … داریم که  در راستای این تفاهم نامه است.

وی افزود: تا به امروز با ۶ شهرداری تفاهم نامه بستیم و تفاهم نامه‌ای هم با  وزارت کار و تعاون و جهاد دانشگاهی منعقد کردیم و با  ۱۰۰ نفر از خانواده زندانیان به شرط وصل به بازار کار تفاهم نامه بستیم تا این خانواده‌ها به بازار کار وصل شده و خود کفا شوند.

ادامه دارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *